Jakub Zasada. Wystawa plakatów.

Zapraszamy na wernisaż wystawy plakatów Jakuba Zasady. 14.01.2022, godzina 19:00. Wystawa będzie dostępna od 14.01 do 28.02.2022. Galeria Melina, ul. Częstochowska 16, Gliwice.
Na wystawie pokazanych zostanie 12 plakatów, starszych i nowszych. Jedne prezentować będą portrety (brzydkie i jeszcze brzydsze), a drugie – dla równowagi – przedstawiać będą kompozycje abstrakcyjne.
Jakub Zasada (ur. 1985) ukończył Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury SKiBA, Kolegium Nauczycielskie im. Grzegorza Piramowicza oraz polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorem ponad 200 plakatów, przede wszystkim do filmów niezależnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, a także lokalnych i społecznych inicjatyw. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery oraz wieloma instytucjami kultury, a także organizacjami pozarządowymi. Inicjator Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, którą prowadził w latach 2013-2018. Współzałożyciel grupy filmowej Hafciarka, działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu. Aktualnie udziela się zespole Zdrój, który jest częścią muzycznego kolektywu Salka CRK. (wcześniej Barłóg, Jan Chrzciciel). Mieszka i pracuje na Księżu Małym we Wrocławiu. Kurator wystawy Bartłomiej Kozłowski.