Inwazja w Melinie

Zapraszamy na wirtualną wystawę zwyciężczyni VII edycji gliwickiego przeglądu artystycznego G.PART, którą jest Kingi Kosmalska 🙂
Wernisaż: 11.12.2020 godz. 19:00

,,Inwazja w Melinie’’ jest zbiorem różnorodnych prac autorki wykonanych w wielu technikach. Tytuł wystawy odnosi się przede wszystkim do cyklu prac graficznych ,,Inwazja genetycznie rozszerzonych owadów’’, które w wyniku ich złego traktowania wypowiedziały wojnę ludzkości. Na wystawie na pewno nie zabraknie wam emocji, prace mogą szokować i uświadamiać dużo ważnych spraw związanych z ochroną środowiska i tego, że za te wszystkie zmiany odpowiedzialny jest człowiek. Autorka pragnie skłonić ludzi do refleksji i rozmyślań. To nie jest wystawa, na której obrazy spokojnie wiszą na ścianie, całość jest spójną narracją, która aż bije po oczach.

Kinga Kosmalska jest studentką 3 roku Grafiki na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest także absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych imienia Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej. W swoich pracach stawia głównie na eksperyment, szuka ciekawych śladów, które następnie przetwarza na wiele sposobów. Wciąż poszukuje swojego indywidualnego stylu. Obecnie działa ze śladem kleju polimerowego i farb akrylowych, które łączy z różnymi mediami.