BEZKRES

Wernisaż: 14 sierpnia 2021 godz. 19:00, Galeria Melina

Wystawa nie jest nasycona żywymi kolorami, po które chętnie sięga twórczyni. Cechuje ją konsekwencja w minimalistycznym spojrzeniu barwnym, ale za to w wielorakim ujęciu medium, jakim jest: rzeźba, fotografia, malarstwo, litografia, instalacja i film. Odwołanie do form geometrycznych rzeźb to szersze spektrum podejścia psychologicznego naszych myśli, emocji, słów, kontaktów, naszego życia w połączeniu z elementami stałymi np. klepsydra, muszla stają się symboliczne. Koncepcja wielowarstwowego przedstawienia różnorakich obiektów utożsamiana z motywem odradzania się, stawania się silniejszymi, analizą swojego „Ja” i swoich snów, odczuwania bytu.Pozwól zanurzyć się w BEZKRESie swoich refleksji, doświadczeń, przeżyj swoje TU i TERAZ.

Magdalena Małkiewicz artystka interdyscyplinarna, otwarta na nowe spojrzenie w sztuce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom (2014 rok) uzyskała w pracowni malarstwa Profesora Ireneusza Walczaka oraz pod okiem Profesor Ewy Zawadzkiej w pracowni działań multimedialnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz sakralne. Specjalizuje się w realizacjach na zamówienie. W swojej twórczości stosuje różnego rodzaju techniki mieszane, jak i performance, płaskorzeźbę, animację poklatkową, plakat oraz fotografie. Uczestniczka wystaw zbiorowych. Inspirację do tworzenia czerpie z otoczenia, poprzez wnikanie do wnętrza człowieka, anatomię, biologię i degradację, psychologiczne ujęcie. Obserwując życie z innych zakątków świata, pozwala kreować niczym demiurg swoją wizję rzeczywistości.

Kurator wystawy: Bartłomiej Kozłowski

Wystawa w ramach projektu Spotkania z Kulturą. Projekt sfinansowany z budżetu Miasta Gliwice w ramach Budżetu Obywatelskiego