Wakacje ze sztuką

Co powiecie na wakacje ze sztuką?

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na wakacyjne zabawy z plastyką i rękodziełem!
Na spotkaniach dzieci będą tworzyć własne dzieła sztuki inspirowane twórczością znanych malarzy:
– sprawdzimy kto z naszych młodych artystów i artystek przerośnie dawnych mistrzów,
– a przy okazji łykniemy odrobinę wiedzy o historii sztuki…
… ale wiadomo – to wakacje – będziemy się tylko dobrze bawić 🙂

w programie wiele technik, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo czas, rozwijać swoje zdolności, małą motorykę i zmysły, a także – zainspirują do własnych działań twórczych, a może nawet … do nauki historii?

⇒ HARMONOGRAM: (2022 r)
2.08. Malowanie na wodzie // mozaiki
4.08. Odlewy z gipsu // pouring
9.08. Filcowanie na sucho// malowanie pejzażu różnymi narzędziami
11.08. Obrazki zdrapywane
16.08. Prace z tuszem i żywicą
18.08. Abstrakcjyjne obrazki/łapacze snów (bezpłatne! miejsce: Park Chrobrego)

23.08. Pop-artowe obrazki – wycinanki i malowanie pastelami
25.08 malowanie kamieni // „cotton” balls
30.08. Malowanie „cotton” balls // makramowe próby

Warsztaty odbywają się w godzinach 16:00 – 18:00

⇒ MIEJSCE: Oczywiście Galeria Melina (Gliwice, ul. Częstochowska 16)! Zapraszamy, żeby schować się u nas przed lupałem 🙂

⇒ CENA jednych zajęć to 30 złotych, zapewniamy wszystkie materiały oraz wodę do picia.

Warsztaty prowadzi Agnieszka Gabriel, absolwentka Instytutu Pedagogiki UJ, animatorka kultury, terapeutka zajęciowa. Pasjonatka edukowania poprzez zabawę, doświadczenie wyniosła m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Szkoły Mobilnej.

ZAPISY: poprzez formularz zgłoszeniowy lub e-mail: stowarzyszeniemelina@gmail.com

Warsztaty powstają we współpracy z Fundacją Margines 🙂