Wakacje ze sztuką

Co powiecie na wakacje ze sztuką?

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na wakacyjne zabawy z plastyką i rękodziełem!
Na spotkaniach dzieci będą tworzyć własne dzieła sztuki inspirowane twórczością znanych malarzy:
– sprawdzimy kto z naszych młodych artystów i artystek przerośnie dawnych mistrzów,
– a przy okazji łykniemy odrobinę wiedzy o historii sztuki…
… ale wiadomo – to wakacje – będziemy się tylko dobrze bawić 🙂

Przewidujemy: kolaże, batiki świecowe, monotypie, malowanie na wodzie, malowanie abstrakcyjne, asamblaże i wiele wiele innych technik, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo czas, rozwijać swoje zdolności, małą motorykę i zmysły, a także – zainspirują do własnych działań twórczych, a może nawet … do nauki historii?

⇒ HARMONOGRAM: (2022 r)
5 lipca  Gustav Klimt – sztuka miła w dotyku – kolaże, asamblaże, malowanie nasionami i przyprawami
7 lipca Pierre Auguste Renoir – Żywa/martwa natura –  kwiaty na bibule – żywica epoksydowa
19 lipca Vincent van Gogh – Malowanie na wodzie
21 lipca Giuseppe Arcimboldo – frotaż i filcowanie
26 lipca Claude Monet – malowanie plamami i kropkami – mandale i “trójwymiarowe” obrazki
28 lipca Pablo Picasso – tworzenie kształtami

Warsztaty będą odbywać się w godzinach 12:00-14:00

⇒ MIEJSCE: Oczywiście Galeria Melina (Gliwice, ul. Częstochowska 16)! Zapraszamy, żeby schować się u nas przed lipcowym upałem 🙂

⇒ CENA jednych zajęć to 30 złotych, zapewniamy wszystkie materiały oraz wodę do picia.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Gabriel, absolwentka Instytutu Pedagogiki UJ, animatorka kultury, terapeutka zajęciowa. Pasjonatka edukowania poprzez zabawę, doświadczenie wyniosła m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Szkoły Mobilnej.

ZAPISY: poprzez formularz zgłoszeniowy lub e-mail: stowarzyszeniemelina@gmail.com

Warsztaty powstają we współpracy z Fundacją Margines 🙂