Popołudnia ze sztuką

Grupa maluszki (od 8 miesięcy) – termin wkrótce
Grupa przedszkolaki 3-6 lat, trzeci poniedziałek w miesiącu, godz. 15:00 – 16:00
Grupa dzieci 7-10 lat, trzeci wtorek w miesiącu, godz. 16:00 – 17:45
Grupa młodzieżowa od 13 lat, trzeci poniedziałek w miesiącu, godz. 16:30 – 18:00

Galeria Melina to miejsce, w którym można bałaganić i tworzyć prawie bez ograniczeń. Można też w spokoju spotkać się i w otoczeniu sztuki napić się kawy i rozmawiać. Fundacja Margines to pedagodzy z masą pomysłów na twórcze i rozwojowe działania, trenerzy treningu umiejętności społecznych, o szerokiej gamie kompetencji do pracy z dziećmi i młodzieżą. Od tego roku połączymy siły i zaprosimy dzieci do Galerii, żeby tworzyły, dobrze się bawiły i nauczyły co nie co. Co mamy w planach?

Wiedza

Czemu nie? Nauka po szkole? Brzmi strasznie? Niekoniecznie, jeśli stawiamy na naukę poprzez sztukę i zabawę. Powiedzmy – mimochodem zapamiętamy trochę z historii sztuki i architektury, a przy okazji z fizyki i matematyki. Dobierzemy techniki plastyczne tak, by uczyły i rozwijały twórczość. Będziemy malować na wodzie, bawić się różnymi farbami i fakturami, sprawdzać gęstość i ciężar. Wiemy, że to działa, bo zajęcia Popołudnia ze sztuką przetesowaliśmy w wakacje i dzięki opinii dzieci wiemy, że gdyby lekcje w szkole tak wyglądały, dzieci chętniej by na nie chodziły.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10
Termin: 25.10. (wtorek) w godz. 16.00 – 17.45.

Rozwój

Dla małych i dla dużych. Dla maluszków przygotowaliśmy zajęcia rodzinne, a dla młodzieży – rozwój umiejętności społecznych. Oczywiście, nadal wszystko poprzez działania twórcze. Maluszki od 8 miesiąca życia z rodzicami lub opiekunami zapraszamy na warsztaty, w czasie których będą rozwijać swoją integrację sensoryczną, motorykę małą i umiejętności społeczne poprzez zabawy z wykorzystaniem metod sensoplastyki – termin wkrótce.

Dbałość o siebie

Młodzież od 13 roku życia dzięki przygotowanym autorskim warsztatom będzie mogła, dzięki wykorzystaniu technik artystycznym, takich jak ebru, marmurkowanie, pouring, popracować nad swoimi umiejętnościami społecznymi, które są niezbędne w dorosłym życiu. Planujemy stworzyć stałą grupę osób, która będzie wspólnie tworzyć, a dzięki opiece terapeuty zajęciowego i trenera TUS, da sobie dużo czasu dla siebie, wzajemne wsparcie i rozwój w różnych zakresach. Na I semestr zaplanowaliśmy pracę nad relacjami, ale też – udział w tworzeniu poradnika dla dorosłych o tym jak nie mówić o dzieciach i młodzieży.

Zapraszamy młodzież w wieku od 13 lat
Termin:  24.10. o godz. 16.30-  18.00

Zabawa

Na każdych z opisanych warsztatów kluczowe będą dla nas twórczość, dbałość o siebie, ale też – dobra, radosna zabawa. Przedszkolaki zapraszamy na wielkie lekcje o… No właśnie – o czym? O budowanie organizmu, o geografii i meteorologii, fizyce i powstaniu pisma.. I wielu innych – co miesiąc poświęcimy uwagę konkretnej wiedzy, poprzez wykorzystanie sensorycznych zabaw artystycznych. Zapraszamy na Częstochowską 16

Zapraszamy dzieci od 3-6 lat
Termin: 24.10.  godz. 15.00 – 16:00

Kiedy kończyliśmy wakacyjny cykl, usłyszeliśmy od jednej z młodych uczestniczek, że choć uczestniczyła już w wielu różnych zajęciach plastycznych, te w Melinie są najbardziej urozmaicone. I ta opinia stała się dla nas ogromną motywacją, by wszystkie przygotowane przez nas warsztaty były dobrze zaplanowane (bo w tym natłoku rozmaitości mamy wychowawczy plan), atrakcyjne (czyli z wykorzystaniem ciekawych technik) oraz… lekko zaskakujące. Zapraszamy!

Cena udziału w warsztacie: 45zł
Więcej info: stowarzyszeniemelina@gmail.com, tel. 692 211 569