PORUSZENIA

Autorska wystawa prac Izabeli Gawlińskiej

wernisaż: 16 marca 2018 godz. 19:00, Galeria Melina, ul. Częstochowska 16, Gliwice

Symbolizm, surrealizm, malarstwo metafizyczne i emocjonalizm malarski. Obrazy o znaczeniu symbolicznym przez dodanie treści. Magiczne przedstawienia sennych koszmarów i baśniowych światów. Kosmiczne krajobrazy gdzie wizja wykracza poza racjonalność i jest niemożliwa do zaistnienia w fizycznym świecie, tworząc poprzez to aurę niepokoju. Surrealistyczne zimno formy i techniczna jej analiza.
Możliwe. Ale nie o to chodzi…)
Od siebie dodam podążając za myślą klasyka – „wmówizm, omamizm, mistyficyzm i nabieratyzm”.
Moja twórczość to szczere emocje które wylewam na płótno. Poruszenia których doświadczam. Moje obraz to podróż po moim wewnętrznym świecie. To przedstawione historie i uczucia. Emocjonalnie cykle gdzie obrazy łącza się ze sobą tworząc daną historie. Poszukiwania formy i jej uproszczenia. Często to forma autoterapii, dialogu ze sobą, zakończenia etapu, wylania uczuć, walka z lękami.
To spotkanie drugiego człowieka i patrzenia w dusze która jest zwierciadłem. Moja magia. Myślokształty, które przerzucam na płótno wprawiając je w stan PoRuszenia.

Izabela Gawlińska- Absolwentka Kulturoznawstwa w specjalności zarządzanie dobrami kultury. Pasjonatka kultury Górnego Śląska i dziedzictwa industrialnego. Od lat związana z Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kultury i Sztuki „Melina”. Koordynator i wolontariusz. Działaczka pro zwierzęca. Artystka amator, kombinator. Kaskader życiowy. Dziołcha z Bytomia.

WSTĘP WOLNY

Wystawa czynna po wcześniejszym kontakcie telefonicznych (692 211 569) do 31 marca 2018 r.

organizator: Stowarzyszenie Melina